مانیتورینگ جامع مراکز داده و دیتا سنترها

مانیتورینگ جامع اتاق سرور

با

سیستم جامع مانیتورینگ یکپارچه اتاق های سرور سازمانی

دیتاسنترها واتاق سرورها بدلیل بروز مشکلاتی از جمله قطع یا نارسایی سیستـــــــم کولینگ ویا قطع برق ، نشت آب ، بروز دود و آتش و عوامل دیگرمتعدد دستخـــوش حوادث میگردند. این حوادث اگردرزمان مقتضی مشخص نگردند وبه آنها رسیدگـــی نشود باعث بروز مشکلات بزرگتری خواهد شد ازاین رو به منظور رسیـــدگی به این حوادث وارسال هشدارروی بسترهای مختلف اطلاع رسانی یک سیستم مانیتورینگ و کنترل شرایط محیطی برای اتاق سرور مورد نظر نصب و راه اندازی میگردد.

  فـارغ از اینکه سیستم اطلاع رسانی به چند نفر هشدارمی دهد برای مراکـــــزی مانند بانکها –  بیمه ها – واحدهای یک سازمان مختلف در چند شهــــــــــــر یا توزیع شده دریک شهرعملا"  باید ازیک سیستم  مانیتورینگ جامع استفاده برد  سیستم مانیتورینگ جامع عبارتست از مکانیزمی که به کارفرما اختیار میدهد تا ازمحل مدیریتی خود توانایی مانیتورینگ ، آلارم ، رکوردو  ثبت اطلاعات  وحتی کنترل کلیــــه سیستمهای مانیتورینگ توزیع شده در کل کشور راداشته باشد.

 وجود یک مکانیزم مانیتورینگ جامع سبب میشود که مدیریت سیستم به ســـــــــــادگی و آسانی انجام شده و مدیرتوانایی رصد کردن کلیه اتاقهای سرور رابطور یکجــــا داشته  باشد  این امکان میتواند به مدیردرجهت رسیدگی به مشکلات تک تک  واحدهای اتاق سرور در سطح کشورکمک نموده ومدیرتوانایی کنترل همه واحدها رایکجا داشته باشد.

 دریک سیستم جامع تمامی خطاها وهشدارهایی که درمحل به صورت ایستگاهی داده می شود توسط سیستم جامع نیز به صورت کل داده می شود و سیستم جامع میتــــــــواند بدون آنکه  روی محل مشخصی کلیک نماید هشدار های کل شعــــــــب ( مثلا" بانکها ) را دریک سیستم واحد دریافت نماید

میتوان گفت  تفاوتی بین یـک پروتکل جامع ,سیستم مستقل  وجود ندارد بطوریکه سخت افزار هر دو یکی است این همســــــــــــانی بــــاعث  میشـــــــــــــود حتی اگــــــــــــــر مجموعه ای کـــــــــــــوچک قبــــــــــلا" از دستگاه به صورت مقطعی و دریک مرکزخوداستفاده می نموده ودر حال حاضر تمایل داشته باشد باتــــــوسعه  مراکز  همه را دریک  مرکز تجهیز نماید و کنترل تمامی مراکز قدیمی وجدید را دریک واحد مانیتورینگ داشته باشد امکان این قابلیت برای مدیراین واحد برآورده گردد در ادامه راجع به تفاوتهای کوچک سیستمهای مانیتورینگ محلی و تحت وبا سیستم مانیتورینگ جامع آشنا میشویم .

سطح دسترسی در سیستم مانیتورینگ محلی  و سیستم مانیتورینگ جامع

درسیستم مانیتورینگ محلی و ایستگاهی  از 2 سطح دسترسی استفاده می شود.

1)دسترسی محلی (اپراتور)

2)دسترسی محلی (ادمین )

 

1)دسترسی محلی امکان مانیتورینگ فاکتورها برای اپراتور وجود داردو امکان مشاهده آلارمها برای اپراتورمهیااست .

 2)دردسترسی ادمین علاوه برامکان مشاهده فاکتورها و آلارمها ادمین قادراست به تنظیمات src  وارده شده و آنها را تغییر داده و نوسازی نماید.همچنین کلیه شماره های تلفن و مدیریتی در این سطح قابل دستیابی است و اگر به نرم افزار وب سرور نیز دسترسی داشته باشیم امکان مانیتور و کنترل کردن اتاق سرور از هر نقطه ای مهیا است

 

درسیستم مانیتورینگ جامع از 3 سطح دسترسی استفاده می شود. که نسبت به مدل قبلی ارتقا یافته است

1)دسترسی محلی (اپراتور)

2)دسترسی محلی (ادمین )

3)دسترسی مرکزی(مدیر)

 

1)دسترسی محلی امکان مانیتورینگ فاکتورها برای اپراتور وجود داردو امکان مشاهده آلارمها برای اپراتورمهیااست .

 2)دردسترسی ادمین علاوه برامکان مشاهده فاکتورها و آلارمها ادمین قادراست به تنظیمات src  وارده شده و آنها را تغییر داده و نوسازی نماید.

 3)درسطح مدیرامکان داده شده  به 2 سطح قبلی  ( ادمین – اپراتور) وجود دارد وعلاوه برآن مدیرتوانایی مشاهده و تغییربرخی تنظیمات مهمتر از جمله شماره تلفن یا ایمیل دریافت کنندگان اخطارنیز خواهد داشت.

 

 صفحه اول مانیتورینگ جامع

src managment

       دراین صفحه مدیر اطلاعات اولیه دما و رطوبت تک تک اتاقهای  سرور توزیع شده درسطح کشور را دارااست . همچنین مدیرمیتواند وضعیت دستگاه با سرورار مشخصا" مشاهده نماید که در حالتهای نبود و یا قطع ارتباط هشدار به کاربر در این موقعیت داده میشود.

 در صفحات بعدی کاربر امکان دریافت رکورد سیستم –تغییرات محدوده مجاز و هشدار پارامترهای مختلف و همچنین دریافت نوع هشدار  خطا را تعیین می نماید.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا  pdf  دانلود نمایید و برای اطلاعات بیشتر در خصوص سیستم اصلی لطفا pdf  را دانلود و برای دریافت مشخصات و ویژگیهای سیستم اصلی  لطفا  pdf3  دانلود نمایید 

 

 

برای آشنایی بیشتر با مانیتورینگ جامع ابتدا بهتر است سیستم مانیتورینگ ایستگاهی و محلی src2.11 را بشناسیم

 

شروع با پیشران

شرکت پیشران صنعت ویرا با اساس نامه اتوماسیون صنعتی و کنترل ابزار دقیق و ساخت تابلوهای برق فشار قوی و ضعیف  از سال 92 تاسیس گشت و ازهمان ابتدا در حوزه کاربرد ابزار دقیق در bms و سپس تولید و ساخت آنها قدم نهاد و در ادامه  مسیر توانست با اتکا به تجربیات چندین ساله و استخدام نیروهای متخصص  برق عملا جزو شرکتهایی باشد که محصولات قابل اتکایی با عناوین  مانیتورینگ شرایط محیطی اتاق سرور -کنترلرهای دمای دیتا سنتر -دیتالاگرهای سردخانه و انبار -هشدار دهنده های دمای یخچال و فریزر و شمارشگرهای نمایشگاهی و فروشگاهی و تابلوهای برق متنوع با کاربردهای مختلف روانه بازار نماید در حال حاضر سیستمهای کنترل دما و رطوبت اتاق سرور این شرکت تنها سیستم مبتنی بر سخت افزار صنعتی plc-hmi  در ایران است.

 تماس با پیشران    رزومه وپروژها

مشتریان پیشران

شرکتها - موسسات - ادارات دولتی و مشتریان خصوصی پیشران صنعت ویرا موسسات مشتریان پیشران صنعت شرکت های مشتری پیشران صنعت ویرا ادارات مشتری پیشران صنعت ویرا مشتریان ما