سرورچیست ?


سرور چیست و چه مواردی را موقع خرید آن باید در نظر بگیریم؟
به صورت کلی سرور به دستگاهی اشاره دارد که در یک شبکه کامپیوتری وظایف و خدمات مختلف و متعددی را برای سایر دستگاه‌ها و کاربران شبکه ارائه می‌دهد. سرور می‌تواند یک سخت‌افزار یا یک نرم‌افزار باشد که وظیفه مدیریت و ارائه منابع و خدمات شبکه را برعهده دارد.

کنترل هوشمند اتاق سرور 

سرورها در شبکه‌ها برای انجام وظایف مختلف استفاده می‌شوند. برخی از مدل‌های رایج سرورها عبارتند از:

سرور فایل: که به اشتراک گذاری فایل‌ها و پوشه‌ها در شبکه کمک می‌کند. این سرورها به کاربران اجازه می‌دهند تا فایل‌ها را مدیریت و به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. این نوع سرور برای کسب و کارهایی مناسب‌تر است که نیاز به انتقال و ذخیره‌ی میزان زیادی از داده‌ها و اطلاعات را در سازمان و در میان کاربران خود دارد.
سرور وب: که برای نگهداری و حفظ وبسایت‌ها و برنامه‌های تحت پوشش وب استفاده می‌شود. این سرورها می‌توانند درخواست‌های مرورگرها را پردازش کنند و صفحات وب را برای کاربران ارسال می‌کنند.
سرور پست الکترونیک: که برای مدیریت و طبقه بندی و ارسال و دریافت ایمیل‌ها استفاده می‌شود. این سرورها ایمیل‌ها را بین کاربران شبکه‌های تحت پوشش سرورها ارسال و دریافت می‌کنند.
سرور پایگاه داده: این سرور همانطور که از عنوان آن مشخص است برای ذخیره و مدیریت اطلاعات در پایگاه داده‌ها استفاده می‌شود. این سرورها به برنامه‌ها و کاربران امکان دسترسی به اطلاعات موجود در پایگاه داده را می‌دهند.
این موارد تنها نمونه‌ای از سرویس‌هایی است که سرورها قادر به ارائه آن‌ها هستند. سرور فایل یک نوع سرور است که برای ذخیره و مدیریت فایل‌ها و اشتراک گذاری آن‌ها در شبکه استفاده می‌شود. سرور فایل به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق شبکه به فایل‌ها دسترسی پیدا کنند و از طریق اینترنت یا شبکه داخلی فایل‌ها را به اشتراک بگذارند.

 

با استفاده از سرور فایل، کاربران می‌توانند فایل‌ها را به صورت مرکزی در یک مکان ذخیره کنند و به آن‌ها از راه دور دسترسی داشته باشند. سرور فایل می‌تواند بر روی یک سخت افزار خاص باشد یا به صورت نرم افزاری روی سیستم عامل نصب شود. پرمخاطب‌ترین سرور در میان کاربران این نوع سرور، سرورHP است 

با استفاده از سرور فایل، تعداد زیادی کاربر می‌توانند به صورت همزمان به فایل‌ها دسترسی داشته باشند و تغییرات را بر روی فایل‌ها اعمال کنند. سرور فایل معمولاً از پروتکل‌های انتقال فایل مانند FTP، SFTP، WebDAV یا SMB برای انتقال فایل‌ها استفاده می‌کند.

در این دسته از سرورها، سرور استوک HP بسیار پرکاربرد تر است و مخاطبان بیشتری دارد.

استفاده از سرور فایل به صورت گسترده در سازمان‌ها و شرکت‌ها رایج است. در ادامه، برخی از مزایا و کاربردهای سرور فایل را برای شما توضیح می‌دهم:

اشتراک گذاری فایل: با استفاده از سرور فایل، کاربران می‌توانند فایل‌ها را با دیگران به صورت سریع و آسان به اشتراک بگذارند. این امکان باعث سهولت در همکاری و ارتباط در میان اعضای تیم می‌شود.


مدیریت مرکزی: سرور فایل به شما امکان می‌دهد تا فایل‌ها را در یک مکان مرکزی و مشخص ذخیره و مدیریت کنید. همچنین به شما کمک می‌کند تا فایل‌ها را به صورت سازماندهی شده دسته‌بندی و طبقه بندی کنید و به راحتی آن‌ها را پیدا کنید.
کنترل دسترسی: سرور فایل به شما اجازه می‌دهد تا دسترسی کاربران به فایل‌ها را مدیریت کنید. شما می‌توانید سطوح دسترسی مختلفی برای کاربران تعیین کنید و مشخص کنید که هر کاربر چه عملیاتی روی فایل‌ها انجام دهد، مثلاً خواندن، نوشتن، حذف و غیره.

 

سیستم کنترل و نظارت بر اتاق سرور

 

شروع با پیشران

شرکت پیشران صنعت ویرا با اساس نامه اتوماسیون صنعتی و کنترل ابزار دقیق و ساخت تابلوهای برق فشار قوی و ضعیف  از سال 92 تاسیس گشت و ازهمان ابتدا در حوزه کاربرد ابزار دقیق در bms و سپس تولید و ساخت آنها قدم نهاد و در ادامه  مسیر توانست با اتکا به تجربیات چندین ساله و استخدام نیروهای متخصص  برق عملا جزو شرکتهایی باشد که محصولات قابل اتکایی با عناوین  مانیتورینگ شرایط محیطی اتاق سرور -کنترلرهای دمای دیتا سنتر -دیتالاگرهای سردخانه و انبار -هشدار دهنده های دمای یخچال و فریزر و شمارشگرهای نمایشگاهی و فروشگاهی و تابلوهای برق متنوع با کاربردهای مختلف روانه بازار نماید در حال حاضر سیستمهای کنترل دما و رطوبت اتاق سرور این شرکت تنها سیستم مبتنی بر سخت افزار صنعتی plc-hmi  در ایران است.

 تماس با پیشران    رزومه وپروژها

مشتریان پیشران

شرکتها - موسسات - ادارات دولتی و مشتریان خصوصی پیشران صنعت ویرا موسسات مشتریان پیشران صنعت شرکت های مشتری پیشران صنعت ویرا ادارات مشتری پیشران صنعت ویرا مشتریان ما