انتقال انرژی الکتریکی بدون سیم

محققان در آزمایشگاه تحقیقات نیروی دریایی آمریکا (NRL) با موفقیت سیستمی را ثبت کردند که توانست 1.6 کیلووات انرژی الکتریکی (برق) را از فاصله یک کیلومتری به‌صورت بی‌سیم با استفاده از پرتو مایکروویو 10 گیگاهرتزی در مریلند منتقل کند. ارتش آمریکا سعی دارد با این سیستم وابستگی خود به سوخت‌های فسیلی را کمتر کند.
‌در این سیستم الکتریسیته ابتدا به ریزموج‌ها تبدیل و بعد به عنوان یک پرتو باریک به سمت فرستنده که آنتن یکسوساز دارد، ارسال می‌شود. آنتن یکسوساز در سیستم‌های انتقال انرژی بی‌سیم در واقع آنتنی با یک دیود یکسوکننده است که انرژی الکترومغناطیسی را به جریان مستقیم تبدیل می‌کند.

آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی ایالات متحده روز چهارشنبه گفت این رویداد دومین نمایش تحت برنامه مایکروویو (SCOPE-M) ایمن و پیوسته برق است که با هدف اثبات امکان سنجی انتقال برق بی سیم نقطه به نقطه از طریق امواج مایکروویو انجام می شود.

در میدان تحقیقاتی ارتش ایالات متحده در بلوسم پوینت واقع در مریلند موسوم به SCOPE-M ، از هزاران آنتن باند X متصل به یک دیود یکسو کننده برای دریافت و تبدیل پرتوهای مایکروویو با انرژی 1.6 کیلووات استفاده شد که بالاترین میزان در 50 سال گذشته در انتقال برق مستقیم به طور بی سیم محسوب می شود.

در حالی که این پروژه بر انتقال زمینی متمرکز است، برایان تیرنی، مهندس الکترونیک SCOPE-M، خاطرنشان کرد که وزارت دفاع می تواند از همین رویکرد برای ارسال برق از فضا برای پشتیبانی نیروهای زمینی استفاده کند.

کریستوفر رودنبک، رئیس گروه مفاهیم پیشرفته NRL و محقق اصلی برنامه گفت: «از نقطه نظر سطح آمادگی فناوری، من احساس می‌کنم که ما به پیاده سازی انبوه این فناوری جدید بسیار نزدیک هستیم.

شروع با پیشران

شرکت پیشران صنعت ویرا با اساس نامه اتوماسیون صنعتی و کنترل ابزار دقیق و ساخت تابلوهای برق فشار قوی و ضعیف تاسیس گشت و ازهمان ابتدا در حوزه کاربرد ابزار دقیق در bms و سپس تولید و ساخت آنها قدم نهاد و در ادامه  مسیر توانست با اتکا به تجربیات چندین ساله و استخدام نیروهای متخصص  برق عملا جزو شرکتهایی باشد که محصولات قابل اتکایی با عناوین  مانیتورینگ شرایط محیطی اتاق سرور -کنترلرهای دمای دیتا سنتر -دیتالاگرهای سردخانه و انبار -هشدار دهنده های دمای یخچال و فریزر و شمارشگرهای نمایشگاهی و فروشگاهی و تابلوهای برق متنوع با کاربردهای محتلف روانه بازار نماید در حال حاضر سیستمهای کنترل دما و رطوبت اتاق سرور این شرکت تنها سیستم مبتنی بر سخت افزار صنعتی plc-hmi  در ایران است.

 تماس با پیشران    رزومه وپروژها

مشتریان پیشران

شرکتها - موسسات - ادارات دولتی و مشتریان خصوصی پیشران صنعت ویرا موسسات مشتریان پیشران صنعت شرکت های مشتری پیشران صنعت ویرا ادارات مشتری پیشران صنعت ویرا مشتریان ما

پروژه های پیشران

پروژه های اجرا شده توسط پیشران صنعت ویرا پیشران صنعت ویرا پروژه های پیشران صنعت ویرا دستگاه اتوماسیون اداری شرکت پیشران صنعت ویرا