جیتکس 2023

 

کشور امارات به‌طور ویژه شهر دبی سال‌هاست که در برگزاری رویدادها فناورانه مانند نمایشگاه جیتکس در سطح جهانی پیشرو است. یکی از هدف‌های دبی برای برگزاری این نمایشگاه‌ها تبدیل شدن به پایتخت فناوری و اقتصاد دیجیتال در دنیاست.

به گزارش تجارت‌نیوز، رویداد‌ها یا نمایشگاه‌های فناوری‌محور یکی از عواملی است که کارآفرینان را با سرمایه‌گذاران آشنا می‌کند. از طرفی دیگر این نمایشگاه‌‍‌ها باعث می‌شوند که شرکت‌ها راحت‌تر بتوانند محصولاتشان را به‌طور عمومی معرفی کنند. امسال هم هزاران نفر از علاقه‌مندان به فناوری و کارآفرینی در شهر دبی امارات برای یک رویداد جهانی دوقلو یعنی «نمایشگاه جیتکس» و «اکسپند نورث استار» دور هم جمع خواهند شد.

چهل و سومین دوره نمایشگاه جیتکس
برگزارکنندگان این رویداد با انتشار اعلامیه‌ای بیان کردند که چهل و سومین دوره نمایشگاه جیتکس قرار است از 16 تا 20 اکتبر برگزار شود. این نمایشگاه فناورانه حالا و پس از اتمام پاندمی کرونا در جهان با ظرفیت کامل در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار می‌شود و از شش هزار غرفه‌دار میزبانی می‌کند.

در کنار نمایشگاه جیتکس، رویداد «اکسپند نورث استار» به عنوان بزرگ‌ترین رویداد استارتاپی جهان به میزبانی اتاق اقتصاد دیجیتال دبی نیز برگزار می‌شود. اتاق بازرگانی اقتصاد دیجیتال دبی به‌عنوان میزبان این دور از رویداد اکسپند نورث استار گفته که این رویداد قرار است بزرگترین نسخه خود تا کنون باشد. رویداد اکسپند نورث استار از تاریخ 15 تا 18 اکتبر در محل جدید بندر دبی با حضور هزار و 800 استارتاپ از بیش از 100 کشور فعالیت خود را آغاز می‌کند.


جیکس و اکسپند نورث استار به‌صورت ترکیبی 41 سالن به مساحت 2.7 میلیون متر مربع از فضای نمایشگاهی را به خود اختصاص می‌دهند که نسبت به سال گذشته 35 درصد افزایش داشته و می‌خواهد که بهترین ذهن‌ها را به چالش بکشد و توانمندی‌های دیجیتال را به هم نزدیک کند.

مطالعه بیشتر:
گام بزرگ دبی برای تبدیل شدن به پایتخت اقتصاد دیجیتال جهان/ استارتاپ ها کلید جذب سرمایه خارجی
هوش مصنوعی جیتکس را تسخیر کرد
انتظار می‌رود که در این دور از جیتکس، اجلاس هوش مصنوعی هم برگزار شود چون موج نوآوری هوش مصنوعی در حال حاضر تخیل جهان را تسخیر کرده است. به گفته برگزارکنندگان، از بین شش هزار غرفه، سه هزار و 500 غرفه به فناوری‌های هوش مصنوعی اختصاص یافته که نشان ‌می‌دهد چگونه این تغییر بزرگ فناوری، آینده دولت‌ها، تجارت و جامعه را متحول می‌کند.

مطالعه بیشتر:بازی های اکتیویژن-بلیزرد به ایکس باکس گیم پس اضافه می‌شوند

تریکسی لوهمیرمند، معاون اجرایی رویدادها گفت: تقاضای شدید برای مشارکت در نمایشگاه جیتکس از سوی جامعه جهانی فناوری و استارتاپی، مهر تاییدی بر انگیزه قوی برای یادگیری، تبادل، بحث و چالش درباره تحولات اخیر در حوزه فناوری است.

عصر بعدی کارآفرینی دیجیتال در نمایشگاه جیتکس
سعید ال گرگاوی، نایب رئیس اتاق اقتصاد دیجیتال دبی، گفت: رویداد «اکسپند نورث استار» قرار است عصر بعدی کارآفرینی دیجیتال را پیش ببرد و الهام بخش نسل بعدی نوآوران و متفکران باشد. این رویداد مهم به عنوان یک شتابدهنده استراتژیک برای گسترش آینده اقتصاد دیجیتال دبی و ایجاد یک پلتفرم بی‌رقیب برای جمع‌آوری سهام‌داران کلیدی از جامعه استارت‌آپ جهانی در امارت خواهد بود.

وی ادامه داد: ما مشتاقانه منتظر معرفی چندین ابتکار در این رویداد هستیم از جمله India Central که بزرگترین نمایشگاه استارتاپ‌های هند در خارج از این کشور است یا Asia Fast 100 و Africa Fast 100 که هر قاره بیش از 100 استارتاپ برتر خود را به نمایش می‌گذارد و در برنامه فشرده ای قرار است کنفرانس و مسابقه برگزار کنند.

چرا امارات در برگزار نمایشگاه فناوری پیشتاز است؟
براساس چشم‌انداز تعریف شده امارات در سال 2017، این کشور به رهبری شهر دبی می‌خواهد تا سال 2031، ارزش اقتصاد دیجیتال خود را به 140میلیارد دلار برساند. در راستای همین هدف، اتاق بازرگانی اقتصاد دیجیتال دبی قصد دارد که 300 استارتاپ و 100هزار متخصص بین‌المللی در زمینه فناوری‌های پیشرفته را تا سال 2024 در دبی جذب کند. همچنین تا سال 2030 بیش از 20 یونیکورن بسازد.

از سوی دیگر امارات متحده عربی می‌خواهد تا سال 2031 رهبر جهانی هوش مصنوعی باشد و استفاده از هوش مصنوعی را در بخش‌هایی مانند آموزش، انرژی، حمل‌ونقل، فضا و فناوری‌های دیگر گسترش دهد. امارات برای دستیابی به اهداف خود در حوزه هوش مصنوعی، وزارت هوش مصنوعی راه‌اندازی کرده و قصد دارد با استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی، تولید ناخالص داخلی خود را حدود 35درصد (96میلیارد دلار) افزایش دهد. این مسئله به کشور کمک می‌کند تا هزینه‌های دولت را تا 50درصد کاهش دهد و تقریبا 3 میلیارد دلار صرفه جویی کند.

مطالعه بیشتر:3.4 میلیارد نفر در جهان به اینترنت دسترسی ندارند
فعالان ایرانی حوزه فناوری نیز در این رویداد شرکت می‌کنند. آنگونه که کارنگ گزارش داده است، همزمان با جیتکس در روز ۲۸ مهر رویداد «پرشین‌تک سامیت» توسط شورای بازرگانان فارسی‌زبان امارات برگزار می‌شود.

 

شروع با پیشران

شرکت پیشران صنعت ویرا با اساس نامه اتوماسیون صنعتی و کنترل ابزار دقیق و ساخت تابلوهای برق فشار قوی و ضعیف  از سال 92 تاسیس گشت و ازهمان ابتدا در حوزه کاربرد ابزار دقیق در bms و سپس تولید و ساخت آنها قدم نهاد و در ادامه  مسیر توانست با اتکا به تجربیات چندین ساله و استخدام نیروهای متخصص  برق عملا جزو شرکتهایی باشد که محصولات قابل اتکایی با عناوین  مانیتورینگ شرایط محیطی اتاق سرور -کنترلرهای دمای دیتا سنتر -دیتالاگرهای سردخانه و انبار -هشدار دهنده های دمای یخچال و فریزر و شمارشگرهای نمایشگاهی و فروشگاهی و تابلوهای برق متنوع با کاربردهای مختلف روانه بازار نماید در حال حاضر سیستمهای کنترل دما و رطوبت اتاق سرور این شرکت تنها سیستم مبتنی بر سخت افزار صنعتی plc-hmi  در ایران است.

 تماس با پیشران    رزومه وپروژها

مشتریان پیشران

شرکتها - موسسات - ادارات دولتی و مشتریان خصوصی پیشران صنعت ویرا موسسات مشتریان پیشران صنعت شرکت های مشتری پیشران صنعت ویرا ادارات مشتری پیشران صنعت ویرا مشتریان ما