سلطان رمز ارزها محکوم شد

 

سم بنکمن-فرید، کارآفرین حوزه رمزارز، روز پنجشنبه به دلیل کلاهبرداری گسترده در صرافی FTX، به 25 سال زندان محکوم شد.

سم بنکمن فرید پس از اتمام تحصیلات خود در رشته فیزیک در «مؤسسه فناوری ماساچوست»، سه سال به عنوان معامله‌گر در شرکت بازرگانی «جین استریت کپیتال» مشغول بود و پس از آن در سال 2017 میلادی، آلامدا ریسرچ را بنیان‌گذاری کرد.

مطالعه بیشتر: آغاز همکاری یک صرافی رمز ارزی و شرکت مخابراتی در ژاپن/ چشم‌انداز خوب این کشور در حوزه رمزارز
در سال 2021 سم بنکمن فرید دفتر مرکزی اف تی ایکس را از هنگ کنگ به باهاماس انتقال داد و علت این جابه‌جایی، چارچوب‌های قانونی بهتری بود که باهاماس در زمینه ارزهای دیجیتال داشت.

اما اوج شهرت صرافی اف تی ایکس احتمالا به پاییز سال 2021 بازمی‌گردد، هنگامی که این صرافی حق نام‌گذاری ورزشگاه NBA میامی را تا سال 2040 به دست آورد. ورزشگاه اف تی ایکس در قلب یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان در زمینه ارزهای دیجیتال قرار دارد. در بحبوحه افتتاحیه «میامی هیت» این صرافی به هر یک از طرفدارانی که در یک بخش خاص نشسته بودند، به میزان 500 دلار رمز ارز اهدا کرد.

استاندارد سازی پارامترهای محیطی اتاق سرور


اما شروع ماجرای فروپاشی امپراطوری بنکمن فرید با افشاگری کوین دسک، رسانه فعال در فضای ارزهای دیجیتال رقم خورد. خبرنگاران کوین دسک پیش از سایر رسانه‌ها گزارش‌هایی را منتشر کردند که نشان می‌داد FTX از نظر مالی در شرایط پرریسکی قرار دارد و از سرمایه مشتریان خود سوءاستفاده کرده است.

مطالعه بیشتر: صرافی بیترکس ورشکست شد/دارایی ایرانی‌ها چقدر است؟
با روشن‌شدن وضعیت فاجعه‌بار صرافی FTX و کلاهبرداری‌های مدیران این مجموعه، مشتریان این پلتفرم با ترس از دست دادن سرمایه‌های خود اقدام به برداشت میلیاردها دلار از حساب‌هایشان کردند و در نهایت کار به جایی رسید که صرافی FTX مجبور شد در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ (۲۰ آبان ۱۴۰۱) اعلام ورشکستگی کند. با ورشکستگی FTX دست بیش از یک میلیون کاربر این صرافی از سرمایه‌هایشان کوتاه ماند و موفق به برداشت دارایی‌های خود در آن زمان نشدند.


دامیان ویلیامز حقوق‌دان آمریکایی، می‌گوید بنکمن فرید در این پرونده مرتکب یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های تاریخ آمریکا شده است. اتهام اصلی سم بنکمن فرید که البته حالا دیگر جرم تلقی می‌شود، سوءاستفاده از وجوه مشتریان FTX برای انجام سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر در مؤسسه آلامدا ریسرچ است.

برگرفته از تجارت نیوز

 

 

شروع با پیشران

شرکت پیشران صنعت ویرا با اساس نامه اتوماسیون صنعتی و کنترل ابزار دقیق و ساخت تابلوهای برق فشار قوی و ضعیف  از سال 92 تاسیس گشت و ازهمان ابتدا در حوزه کاربرد ابزار دقیق در bms و سپس تولید و ساخت آنها قدم نهاد و در ادامه  مسیر توانست با اتکا به تجربیات چندین ساله و استخدام نیروهای متخصص  برق عملا جزو شرکتهایی باشد که محصولات قابل اتکایی با عناوین  مانیتورینگ شرایط محیطی اتاق سرور -کنترلرهای دمای دیتا سنتر -دیتالاگرهای سردخانه و انبار -هشدار دهنده های دمای یخچال و فریزر و شمارشگرهای نمایشگاهی و فروشگاهی و تابلوهای برق متنوع با کاربردهای مختلف روانه بازار نماید در حال حاضر سیستمهای کنترل دما و رطوبت اتاق سرور این شرکت تنها سیستم مبتنی بر سخت افزار صنعتی plc-hmi  در ایران است.

 تماس با پیشران    رزومه وپروژها

مشتریان پیشران

شرکتها - موسسات - ادارات دولتی و مشتریان خصوصی پیشران صنعت ویرا موسسات مشتریان پیشران صنعت شرکت های مشتری پیشران صنعت ویرا ادارات مشتری پیشران صنعت ویرا مشتریان ما