مکانیزم نظرسنجی مشتریان

مکانیزم نظرسنجی مشتریان

Customer survey mechanism

CSM6000

 

 

دریک فروشگاه و یا رستوران عملا"  آن چیزی که میتواند دوباره بازگشت  مشتری به محل فوق را تضمین کند عملا" فیدبکی است که مشتری در زمان ورود به فروشگاه از آن دریافت مینماید این اطلاعات میتواند مواردی از قبیل

1-روش برخورد پرسنل با مشتری

2- نوع چیدمان یا دکور محصول

3-کیفیت محصول 

4-نظافت و پاکیزگی محل فروشگاه یا رستوران

و غیره ........ باشد

 

این اطلاعات مواردی است که موقع خروج توسط مشتری درذهن وی ثبت میگردد و فاکتوری میشود برای تصمیم گیری در خصوص مراجعه بعدی مشتری، این سوالات که همان ابتدا درذهن وی نقش بسته و پس از خروج نیز درذهن وی باقی میماند این پسماند ذهنی را ایجاد میکندکه  اگر خوب باشد به نفع واگر منفی باشد به ضرر مجموعه فروشگاهی – رستورانی خواهد بود. و یافتن ذهنیت مشتری نسبت به مجموعه میتواند برای عملکرد بعدی مدیر بسیار تعیین کننده باشد.

 

به منظور اصلاح مشکلی که برای مشتری به صورت خاص رخ داده مثلا" با وی برخورد مناسبی صورت نگرفته است و راهنمایی درستی را دریافت نکرده دانستن وجود بی اخلاقی خود میتواند در ابتدای امر مدیر را به سمت حرکتهای کنترلی بیشتر سوق داده تا رفتار پرسنلش را اصلاح نماید بدین منظور باید این رفتارو عدم رضایت درجایی ثبت شود و درصورت نیاز با آن برخورد شود چراکه عدم برخوردبا آن میتواند نتایج منفی را در آینده برای فروشگاه رقم بزند.

 

اما چگونه این بی اخلاقی و یا عدم رضایت از برخورد با وی یا نوع پاسخگویی کارکنان و یا حتی مواردی که برای مشتری مهم است بدون هیچ گونه  تعارف ویا رودربایستی  ثبت گردد ؟  

 

 وجود رودربایستی  باعث بروز مشکلاتی از جمله عدم ارائه اطلاعات  درست میشود  فرض کنید ما با یک بی اخلاقی در پاسخگویی مواجه بوده ایم عملا در زمان خروج یکی از پرسنل برای پرکرن فرم نظر سنجی جلوی ما را میگیرد و در شرایط فوق با توجه به موقعیت پیش آمده نمیتوانیم اصل مطلب را ادا کنیم و حتما یا از پاسخ دادن طفره میرویم و یا پاسخ هایی با مفهوم نامشخص ارایه مینماییم .

 

بنابراین ثبت اطلاعات فوق توسط یک کارمند فروش بایک تبلت و یا کلاسور که در بدو خروج از مشتری سوالاتی را بپرسد عملا" بی فایده بوده و مدیران را به مقصود مورد نظرنمیرساند بنابراین پس راهکار چیست؟

 

راهکار بکارگیری سیستمی است که مشتری را ترغیب نماید بدون داشتن هیچگونه و رودربایستی به سوالات کلیدی دراین خصوص واکنش نشان داده و به آنها پاسخ دهد ، به عبارت دیگر وجود یک سیستم مکانیزه که بتوان به مشتری  ارائه نمود تادرصورت تمایل نظراتش را بطورجامع درچند سوال کلیدی  درمورد کل مجموعه مطرح کرده و به آنها پاسخ  دهد میتواند در این میان بسیار راهگشا باشد.

 

این سیستم مکانیزه یک نمایشگر  تاچ اسکرین صنعتی است که کارکردهای آن بسیار راحت  میباشد ودرابعاد  7 اینچی روی یک کیوسک کنار درب خروج قرارمیگیرد.

 

سوالاتی که دراین نرم افزار به صورت تستی پرسیده میشود میتواند وضعیت مشتری را درقالب یک جدول کامل دراختیار مدیر مربوطه قراردهد.

 

 هرکدام از سوالات باتوجه به تستی بودن کلا" نوع نگاه مشتری را نسبت به آن موضوع  مشخص نموده و مدیرمیتواند با جدول خروجی اکسل ازمجموع و متوسط امتیاز مشتریان به هر موضوع مطلع گردد و حتی وجود این سوابق میتواند مسیرصعودی یا نزولی روند ریزش یا افزایش مشتری را قبل از آنکه خیلی دیر شده باشد نشان دهد .

خروجی سیستم فقط قابل دسترس توسط مدیربوده تا بدون  دخالت کارکنان بتواندوضعیت مشتریان را ازدرون سوالات استخراج نماید.

مهمترین فاکتوری که مدیررااز هرسقوطی نجات میدهد رسیدگی به موقع به مسائلی است که از دید مشتریانش نامناسب به نظرمیرسد. از این رو دریافت جواب از مشتریان از هر چیزی در فروشگاه و یا رستوران تحت امر شما واجبتر است .

 

خروجی سیستم ازنظرمشتریان میتواند توسط یک لب تاب یا کامپیوترمحلی ازمکانیزم نظرسنجی  استخراج و به صورت یک جدول اکسل قابل استناد و دراختیار مدیر قرارگیرد.

 

به دلیل آنکه این نمونه ازنظر سنجی هیچ نوع اطلاعاتی شخصی مانند شماره تماس یا ایمیل ازمشتری دریافت نمی کند مشتری با فراغ بال و خیال آسوده از اینکه ارائه اطلاعات  نظرسنجی منجربه تماس های وقت گیر ازجانب واحد آمارگیرگردد اطلاعات درخواستی را بدون کاستی ارائه میدهد.

 

شروع با پیشران

شرکت پیشران صنعت ویرا با اساس نامه اتوماسیون صنعتی و کنترل ابزار دقیق و ساخت تابلوهای برق فشار قوی و ضعیف  از سال 92 تاسیس گشت و ازهمان ابتدا در حوزه کاربرد ابزار دقیق در bms و سپس تولید و ساخت آنها قدم نهاد و در ادامه  مسیر توانست با اتکا به تجربیات چندین ساله و استخدام نیروهای متخصص  برق عملا جزو شرکتهایی باشد که محصولات قابل اتکایی با عناوین  مانیتورینگ شرایط محیطی اتاق سرور -کنترلرهای دمای دیتا سنتر -دیتالاگرهای سردخانه و انبار -هشدار دهنده های دمای یخچال و فریزر و شمارشگرهای نمایشگاهی و فروشگاهی و تابلوهای برق متنوع با کاربردهای مختلف روانه بازار نماید در حال حاضر سیستمهای کنترل دما و رطوبت اتاق سرور این شرکت تنها سیستم مبتنی بر سخت افزار صنعتی plc-hmi  در ایران است.

 تماس با پیشران    رزومه وپروژها

مشتریان پیشران

شرکتها - موسسات - ادارات دولتی و مشتریان خصوصی پیشران صنعت ویرا موسسات مشتریان پیشران صنعت شرکت های مشتری پیشران صنعت ویرا ادارات مشتری پیشران صنعت ویرا مشتریان ما