باطری بک آپ و شارژر بخشی از یک سیستم هشدار است که برای همه خریداران ضروری به نظر نمی رسد اما تعدادی از کارفرمایان آن را برای سیستم مانیتورینگ و کنترل اتاق سرور ضروری میدانند

کارکرد این بخش در 2 زمان قابل توجیه است

1-زمانی که سیستم باید بدون برق کار کند

2-زمانی که سیستم باید بدون برق آلارم دهد

تقریبا میتوان گفت کارکرد این سیستم در هر دو زمان یکسان است اما تفاوت کوچکی در آن وجود دارد که به شرح آن میپردازیم .

مکانیزم کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور مدل SRC در حالت عادی از یو پی اس تغذیه مینماید که حتی در شرایط بی برقی نیز بتواند به کار خود ادامه دهد البته لازم است بدانیم که مصرف توان این سیستم در حالت فول لود حتی به 25 وات هم نمیرسد بنابر این باری برای یو پی اس محسوب نمیشود .

اما کارکرد آن تا زمانی قابل تنظیم است که یو پی اس سالم و باطریهای آن شارژ باشند بنابر این اگر کارفرمایی حتی بدون داشتن شارژ در یو پی اس نیاز به مانیتور کردن فاکتورهای اتاق سرور داشته باشد لازم دارد که از این قسمت استفاده کند.

دوم آنکه اگر کارفرمایی تمایل داشته باشد در زمان قطع یو پی اس یا دشارژ باطری که سبب داون شدن سرور میشود هشدار دریافت کند تنها منیع قابل اعتماد برای تامین برق همان باطری –شارژر خواهد بود.

 

مکانیزم باطری شارژرهای سیستم SRC   بالاترین و مطمین ترین مکانیزم در سیستم های کنترل و ابزار دقیق است که از نوع باطری لیتیم –یون استفاده می نماید این باطری در شرایط مساوی نسبت به بقیه باطریهای موجود در بازار مانند سیلد اسید شرایط قابل قبولتری را داراست.

محل نصب باطری و شارژر کنار دستگاه اصلی است و در شرایط عدم وجود برق بلافاصله وارد شبکه میشود این ورود به شبکه آنقدر سریع انجام میشود که سیستم کنترل شرایط محیطی اتاق سرور SRC اصلا متوجه این جا به جایی توان نخواهد شد.

ضمنا باطری بک آپ سیستم SRC   بگونه ای ساخته شده که با کمترین اطاعات فنی بصورت ماژولار قابل تعویض می باشد که این یک حسن بزرگ برای خدمات محسوب میگردد

شروع با پیشران

شرکت پیشران صنعت ویرا با اساس نامه اتوماسیون صنعتی و کنترل ابزار دقیق و ساخت تابلوهای برق فشار قوی و ضعیف  از سال 92 تاسیس گشت و ازهمان ابتدا در حوزه کاربرد ابزار دقیق در bms و سپس تولید و ساخت آنها قدم نهاد و در ادامه  مسیر توانست با اتکا به تجربیات چندین ساله و استخدام نیروهای متخصص  برق عملا جزو شرکتهایی باشد که محصولات قابل اتکایی با عناوین  مانیتورینگ شرایط محیطی اتاق سرور -کنترلرهای دمای دیتا سنتر -دیتالاگرهای سردخانه و انبار -هشدار دهنده های دمای یخچال و فریزر و شمارشگرهای نمایشگاهی و فروشگاهی و تابلوهای برق متنوع با کاربردهای مختلف روانه بازار نماید در حال حاضر سیستمهای کنترل دما و رطوبت اتاق سرور این شرکت تنها سیستم مبتنی بر سخت افزار صنعتی plc-hmi  در ایران است.

 تماس با پیشران    رزومه وپروژها

مشتریان پیشران

شرکتها - موسسات - ادارات دولتی و مشتریان خصوصی پیشران صنعت ویرا موسسات مشتریان پیشران صنعت شرکت های مشتری پیشران صنعت ویرا ادارات مشتری پیشران صنعت ویرا مشتریان ما