دماسنج اتاق سرور

 

دما سنج اتاق سرور

 

اتاق های سرور به دلیلی که در کارکرد مداوم سرورها دارند همواره گرم هستند و برای خنک سازی آنها از سیستم های برودتی مانند اسپیلیت و چیلر استفاده میشود اما برخی اوقات کارکرد سیستم هایی مانند اسپیلیت اتاق سرور دچار نقص فنی شده و از این رو دمای اتاق سرور به سرعت افزایش مییابد.

دما سنج های اتاق سرور دقیقا مشابه دماسنج هایی جیوه ای داروخانه ای کار میکنند اما با چند تفاوت کاری

1-نمایش اندازه دما در این دما سنجها دیجیتالی است تا نیاز به دقت در مشاهده روی صفحه مدرج جیوه ای نباشد و با یک نظاره بتوان اندازه دما را مشاهده کرد.

2-این دما سنجها به سیستم های هشدار محلی  مانند آزیر و فلاشر متصل میشوند و حتی در برخی مراکز آژیر دومی هم در بخش نگهبانی و آژیر سومی در بخش حراست قرار میگیرد بنابر این باید قابلیت خروجی الکتریکی و اتصال به آژیر را داشته باشند .

3-دما سنجهای اتاق سرور حتما باید به سیستم های هشدار دهنده از راه دور نیز مجهز باشند جی اس ام مودم ها و تلفن کننده ها چنین سیستم هایی هستند که در صورت وقوع رخدادی مانند افزایش دمای اتاق سرور مسولین مرتبط با موضوع را با اس ام اس و با هشدارهای صوتی روی تلفن در هر کجای ایران که باشند با خبر میسازد .

4-دما سنجهای اتاق سرور باید قابل اعتماد باشند مثلا اخیرا دماسنججهای دیجیتالی مربوط به اندازه گیری تب در کودکان در بازار با قیمتهای نازلی فروخته میشود که متاسفانه اصلا کالیبره نیستند و این عدم کالیبره بودن میتواند جان فرزندان خریداران این وسابل را به خطر بیاندازد در خصوص اتاق سرور کالیبره بودن سنسور آنقدر اهمیت ندارد که پایداری دارد اگر دماسنج اتاق سرور ناپایدار باشد و هشدار های کاذب و گمراه کنننده صادر نماید میتوان گفت این اتفاق حتی اگر برای یک بار رخ دهد سبب عدم اعتماد به این محصول شده و یوزر و متولی اتاق سرور دیگر از آن استفاده نخواهد کرد چرا که مطمین نیست آلارم بعدی آیا واقعی است و یا خطای سیستمی است.

 

بنابر این درست است که دما سنج در کل ماهیت کاری مشخصی دارد اما هر دماسنجی قابلیت بکار گیری در اتاق های سروررا دارا نیست در لینکهای ادامه مطلب مدلهای مختلف این دما سنجهای اتاق سرور که اسامی درست آنها سیستم ها مانیتورینگ و هشدار دما است را برایتان دسته بندی و قرار داده ایم .

پیشران صنعت ویرا یکی از معدود مراکزی است که کار تخصصی فقط روی سیستمهای کنترل هوشمند اتاق سرور انجام میدهد و در تاریخ نگارش مطلب بالغ بر 1000 اتاق سرور در ایران را تجهیز به سیستم های کنترل شرایط محیطی اتاق سرور و یا مکانیزم هوشمند اتاق سرور نموده است .

 

سیستم پایش دمای اتاق سرور SRC2.1

سیستم هشدار دما و رطوبت اتاق سرور TC400

مانیتورینگ شرایط محیطی اتاق سرورSRC2.2

هشدار دهنده دما و رطوبت اتاق سرورTC100

نرم افزار پایش دمای تحت وب SRC3.1

شروع با پیشران

شرکت پیشران صنعت ویرا با اساس نامه اتوماسیون صنعتی و کنترل ابزار دقیق و ساخت تابلوهای برق فشار قوی و ضعیف  از سال 92 تاسیس گشت و ازهمان ابتدا در حوزه کاربرد ابزار دقیق در bms و سپس تولید و ساخت آنها قدم نهاد و در ادامه  مسیر توانست با اتکا به تجربیات چندین ساله و استخدام نیروهای متخصص  برق عملا جزو شرکتهایی باشد که محصولات قابل اتکایی با عناوین  مانیتورینگ شرایط محیطی اتاق سرور -کنترلرهای دمای دیتا سنتر -دیتالاگرهای سردخانه و انبار -هشدار دهنده های دمای یخچال و فریزر و شمارشگرهای نمایشگاهی و فروشگاهی و تابلوهای برق متنوع با کاربردهای مختلف روانه بازار نماید در حال حاضر سیستمهای کنترل دما و رطوبت اتاق سرور این شرکت تنها سیستم مبتنی بر سخت افزار صنعتی plc-hmi  در ایران است.

 تماس با پیشران    رزومه وپروژها

مشتریان پیشران

شرکتها - موسسات - ادارات دولتی و مشتریان خصوصی پیشران صنعت ویرا موسسات مشتریان پیشران صنعت شرکت های مشتری پیشران صنعت ویرا ادارات مشتری پیشران صنعت ویرا مشتریان ما